in

Erkeklerin Seksi Bulduğu Ama Dile Getiremediği 10 Şey

Erkekler, nedendir bilinmez birçok şeyi dile getirmekten çekinirler. Bunların bazıları az çok tahmin edilse bile bazıları hiç akıllara bile gelmeyecek türdendir.

Erkekler, kadınlara baktıklarında farklı farklı şeylerden dolayı onları seksi bulabilir. Her ne kadar bunları dile getirmiyor olsalar da aslında bunlar erkekler üzerinde oldukça büyük etkiye sahiptirler. Gerçekleştirilen bazı çalışmalar ise bizlere gösteriyor ki hiç tahmin bile edilmeyecek şeyler erkekler tarafından oldukça seksi bulunuyor. İşte erkeklerin kadınlarda seksi bulduğu şeyler…

1- Kendi Kokuları

Kadınlar, güzel kokmak için birçok kişisel bakım ürünü ve parfümler kullanmaktadır. Fakat araştırmalar gösteriyor ki, kendi biyolojik kokuları erkekleri daha çok etkiliyor. Hatta herkesin kendine has bir kokusu olması ise o kokuyu başkasında bulunmaz kılıyor.

2- Gözlerinin İçi

Evet, yanlış duymadınız! Bir kadının gözlerinin içi erkeklere oldukça seksi ve çekici gelebilmektedir. Gözlerin rengi, büyüklüğü ve yapısı ile beraber irisi çevreleyen karanlık halka erkekleri oldukça etkilemektedir. Hatta bu halkanın koyuluğunun artması daha da çekici yapmaktadır.

3- Kum Saati Şeklindeki Vücut

Her ne kadar erkekler, zayıf ve biçimli vücutları sevdiklerini söyleseler de içten içe büyük kalçayı da çekici bulmaktadır. Kadınlar ise devamlı olarak incelmeye çalışmak için çaba sarfediyor.

4- Dalgalı ve Uzun Saçlar

Çoğu erkek uzun saçı sevdiğini az çok belli eder ve dile getirir. Fakat kısa saçı çekici bulduğunu söyleyenler aslında uzun saçı da oldukça seksi ve çekici bulmaktadır.

5- Göğüsler

Aslında bu durum pek de süpriz değil, pek çok erkek tarafından oldukça çekici bulunmaktadır ve ilk dikkat ettikleri şeylerden birisidir. Fakat işte olay bunu dile getirmek olduğunda işler değişiyor.

6- Ses Tonları

İlk bakışta dikkat çekecek bir fiziksel özellik olmayabilir ama ses tonu da erkekleri etkileyecek bir özelliktir. Sesin tonu, yüksekliği ve düzgün konuşma, seksi ve etkileyici birer özelliktir.

7- Dudaklar

Bir başka bilinen bir özellik olarak dudaklar söylenebilir. İlk izlenim olarak da aslında dikkat ettikleri bir özelliktir ve dolgun dudakları seksi ve çekici bulmaktadırlar. Ama işte bunu itiraf etme konusunda o kadar başarılı değiller.

8- Kırmızı Renk

Kırmızı rengin afrodizyak bir etkisi olduğu bilinmektedir. Aşkın rengi olarak da bilinen kırmızı, erkeklerin kadınlarda görmekten hoşlandığı bir renktir. Kırmızı giyimli bir kadın, erkeklere oldukça çekici ve seksi gelmektedir.

9- Fiziksel Simetri

Öncelikle belirtmek gerekiyor ki hiç kimsenin yüzü tam olarak simetri değil! Fakat simetriye yakın olması erkeklere oldukça seksi ve çekici gelmektedir. Hatta Eski Mısır’da kusursuz güzelliğini özelliklerinden birisidir.

10- Koyu Renk Saçlar

Her ne sarışın da sarışın diye ortalık yanıyor olsa da yapılan araştırmalar koyu renk saçlara sahip kadınların her daim daha üst sıralarda olduğunu gösteriyor. Yani sarışın ve koyu renk saça sahip iki kişi geliyorsa aslında herkes sarışana bakılacağını düşünüyor ama erkekler aslında diğer kadına daha çok dikkat ediyor ve onu daha seksi buluyor.

İçeriği Oylayın

0 points
Upvote Downvote