in

Uzaydan mesaj alındı !

1998 yılında uzaydaki Andromeda galaksisinden bir SOS mesajının geldiği ortaya çıktı.

1998 yılında uzaydaki Andromeda galaksisinden bir SOS mesajının geldiği ortaya çıktı.

1998’de Andromeda galaksisinden alınan 80 bin yıllık ‘SOS’ mesajının şifrelerini yorumlayan Rus bilim insanları “Mesajda yalvaran ve kendini suçlayan bir ton var. Sanırım ürettikleri nükleer silahların açtığı belaların kurbanı olmuşlar” diyor

ABD’de 1979-2007 arasında yayımlanan ve genellikle paranormal ve doğa üstü olaylara yer veren tabloid gazete Weekly World News’un “Uzaylılardan sinyal geldi” başlıklı manşeti yıllar sonra yeniden tartışılmaya başlandı.

‘TABLOİD’ DİYE ÖNEMSENMEDİ

1998’de yayımlandığı dönem ‘asılsızdır’ diye fazla önemsenmeyen bu haber aradan geçen 15 yılda bazı arşivlerin açıldığı iddialarıyla yeniden konuşulmaya başlandı. Haberi yeniden gündeme getiren sinyalin içerdiği mesaja ait şifrelerinin uzmanlar tarafından yeniden yorumlanması. 80 bin yıl önce Andromeda galaksisindeki bir gezegenden gönderilen ve ‘SOS’ mesajı içeren sinyalin şifreleri üzerine çalışan Rus bilim insanları “Mesajın karışık matematiksel şifreleri çözüldü. Mesajda dikkat çeken yardım için yalvaran ve suçluluk hissi taşıyan ifade biçimi. Kendi elleriyle yaptıkları nükleer bir silahın ortaya çıkardığı belalarla mücadele ederken yok olma ihtimali bulunuyor. 80 bin yıl önce dünyada tarih öncesi çağ yaşanırken onların başka gezegenlere gidebilecek kadar teknolojileri bulunuyormuş. Ancak başlarının büyük bir belada olduğu ve fazla zamanları olmadığı anlaşılıyor. Kendi gezegenlerinde rehin kalmışlar. Çalışmalar gösteriyor ki yok oluşlarının nedeni kozmik bir felaket değil kendi elleriyle ürettikleri bir nükleer bela. Ya da bu belanın neden olduğu bir çöküş. Büyük bir yıkım, cehennemi andıran patlamalar, hastalık ve ölümlerin olduğu kesin” diyor.

İçeriği Oylayın

0 points
Upvote Downvote